Επίσκεψη στο Μουσικό Σχολείο Λάρισας

Την Παρασκευή 8 Μαρτίου ομάδα μαθητών/τριων και εκπαιδευτικών του ΕΕΕΕΚ Λάρισας  είχαν τη χαρά και την τιμή να επισκεφθούν το Μουσικό Σχολείο Λάρισας στο πλαίσιο δράσης για την Αξιολόγηση Σχολικής Μονάδας με τίτλο : «Διευρύνοντας μουσικά τους ορίζοντές μας». Οι μαθητές/τριες  είχαν την ευκαιρία να περιηγηθούν στους χώρους του σχολείου, να δουν από κοντά διάφορα μουσικά όργανα και να δοκιμάσουν τις ικανότητες τους σε κάποια από αυτά, να αλληλεπιδράσουν με τους μαθητές/τριες του Μουσικού, να χορέψουν και να τραγουδήσουν όλοι μαζί.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα την Διευθύντρια του Μουσικού Σχολείου κα Μήλιου Αθηνά, για την άψογη φιλοξενία και τα υπέροχα εδέσματα που προσέφερε σε όλους μας, την κα Μακροπούλου Ελένη αλλά και όλους  τους εκπαιδευτικούς  που μας καλοδέχτηκαν και είχαν την ευγενή καλοσύνη να ετοιμάσουν και μια μικρή μουσική παρουσίαση για μας αλλά και τους μαθητές/τριες του Μουσικού Σχολείου για την αποδοχή και την αγάπη που τόσο απλόχερα μας πρόσφεραν.  Η επίσκεψη έκλεισε με την προσφορά αναμνηστικών δώρων και την υπόσχεση ότι θα ακολουθήσουν κι άλλες τέτοιες συναντήσεις στο μέλλον.

Επίσκεψη στο Μουσικό Σχολείο Λάρισας