Επίσκεψη Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Βέροιας

Την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2023 το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Λάρισας είχε την τιμή και την χαρά να υποδεχθεί στο χώρο του σχολείου, τους μαθητές/ τριες και εκπαιδευτικούς του  Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Βέροιας, οι οποίοι ήταν προσκεκλημένοι της ομάδας δράσης αξιολόγησης «Διευρύνοντας περαιτέρω τους ορίζοντές μας» καθώς και της ομάδας του προγράμματος σχολικών δραστηριοτήτων «Αντάμωμα με την παράδοση του τόπου μας». Οι μαθητές/ τριες και οι εκπαιδευτικοί προσήλθαν στη σχολική μονάδα και αφού ξεναγήθηκαν στους χώρους του νέου διδακτηρίου του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Λάρισας στη συνέχεια συμμετείχαν σε δράσεις που διοργάνωσαν οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί των εργαστηρίων Χειροτεχνίας (κατασκευή χαρταετού», Γεωπονίας (φύτεμα παχύφυτων) και Αυτόνομης Διαβίωσης (μαγειρική). Εν συνεχεία όλοι οι προσκεκλημένοι είχαν την ευκαιρία να γευτούν τα υπέροχα εδέσματα που παρασκευάστηκαν ειδικά για τη συγκεκριμένη ημέρα. Οι μαθητές των δυο σχολείων είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν, να αλληλεπιδράσουν και να συσφίξουν τις σχέσεις τους, όπως και οι εκπαιδευτικοί. Αφού προσφέρθηκαν τα αναμνηστικά δώρα όλοι αποχώρησαν με τις καλύτερες εντυπώσεις και με την υπόσχεση ότι σύντομα θα ανταποδώσουμε την επίσκεψη στο χώρο του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Βέροιας.

Επίσκεψη Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Βέροιας