Τσικνοπέμπτη στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Λάρισας

Για άλλη μια χρονιά, μικροί και μεγάλοι, είχαμε την ευκαιρία, να γιορτάσουμε την Τσικνοπέμπτη. Στις 16 Φεβρουαρίου 2023, λοιπόν, στήθηκε ένα μεγάλο πάρτυ, στο χώρο του σχολείου μας, με πολλή μουσική και χορό. Από αυτή τη μικρή γιορτή, φυσικά δεν έλειπαν τα παραδοσιακά εδέσματα, ευγενική χορηγία της μονάδας κρεάτων “Κασίδη”. Μαθητές, εκπαιδευτικοί και όλο το Προσωπικό, ξεφάντωσαν, σύμφωνα με τις επιταγές της ημέρας. Οι μαθητές/τριες είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν και σε διάφορες δραστηριότητες όπως για παράδειγμα να ζωγραφίσουν και να λάβουν μέρος σε ομαδικά παιχνίδια. Αξίζει να σημειωθεί, πως στήθηκε και το παραδοσιακό γαϊτανάκι, το οποίο είχαν την ευκαιρία να πλέξουν χορεύοντας όλα τα παιδιά.

Τσικνοπέμπτη στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Λάρισας