Επίσκεψη στον εκθεσιακό χώρο της 110ΠΜ

Τη Δευτέρα 06 Νοεμβρίου 2023, οι μαθητές/τριες του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Λάρισας επισκέφθηκαν τον υπαίθριο Χώρο Ιστορικών Εκθεμάτων της 110 Πτέρυγας Μάχης (110 ΠΜ) στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων της Πολεμικής Αεροπορίας  για τον Προστάτη της Αρχάγγελο Μιχαήλ. Κατά τη διάρκεια της επίσκεψής τους οι μαθητές/τριες ενημερώθηκαν για τις δραστηριότητές της ΠΜ, ενώ περιηγήθηκαν στη στατική και φωτογραφική έκθεση αεροσκαφών και οπλικών συστημάτων της Πολεμικής Αεροπορίας και θαύμασαν τις πτητικές επιδείξεις αεροσκαφών.

Στο ίδιο πλαίσιο εορταστικών εκδηλώσεων διοργανώθηκε και Διαγωνισμός έκθεσης και καλλιτεχνικής δημιουργίας με θέμα «Αἰὲν ὑψικρατεῖν … Πάντοτε να κυριαρχείς στα ύψη» με το πέρας του οποίου απονεμήθηκε από τον Αρχηγό της Τακτικής Αεροπορίας τιμητικό βραβείο στο μαθητή μας Μ.Κ. για τη συμμετοχή του. Συγχαρητήρια στο μαθητή/καλλιτέχνη μας !!!

Επίσκεψη στον εκθεσιακό χώρο της 110ΠΜ