Συνάντηση γονέων / κηδεμόνων με τους εκπαιδευτικούς του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Λάρισας

Στις 23/11/2022 πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου μας συνάντηση του Προσωπικού με τους Γονείς-Κηδεμόνες των μαθητών/τριών, στα πλαίσια της γνωριμίας και των αγαστών σχέσεων. Μετά την προσέλευση των γονέων, ακολούθησε θερμό καλωσόρισμα από την Διευθύντρια του σχολείου μας, κα Αντιγόνη Παληκαρά. Στη συνέχεια, ξεκίνησε η γνωριμία με τους γονείς των νέων παιδιών. Έπειτα, το λόγο πήρε η Κοινωνική Λειτουργός και ανέλυσε γενικά θέματα που αφορούν τη λειτουργία της σχολικής μονάδας, ενώ στη συνέχεια μίλησε η Ψυχολόγος μας και έγιναν οι απαραίτητες συστάσεις με όλους τους εκπαιδευτικούς. Ο κάθε εκπαιδευτικός παρουσίασε τη δουλειά του και τον τρόπο διδασκαλίας του, για να αντιληφθούν οι γονείς των νέων μαθητών τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου μας. Οι τελευταίοι, είχαν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή και με τους υπόλοιπους γονείς των μαθητών από παλαιότερα έτη, οι οποίοι τους ενθάρρυναν και τους διαβεβαίωσαν για το θερμό κλίμα και την άριστη λειτουργία της σχολικής μας μονάδας. Ακολούθησε κέρασμα και οι γονείς αποχώρησαν με ενθουσιασμό και ευχαριστίες για το έργο που επιτελείται και με την ελπίδας της άψογης συνεργασίας για μια ακόμη σχολική χρονιά.

Συνάντηση γονέων / κηδεμόνων με τους εκπαιδευτικούς του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Λάρισας