Κάλαντα & Χριστουγεννιάτικα τραγούδια στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Λάρισας από το 3ο Γυμνάσιο και 1ο Πειραματικό Γυμνάσιο Λάρισας

Κάλαντα και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια έψαλαν την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2023 στο Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Λάρισας οι μαθητές και οι μαθήτριες του 3ου Γυμνάσιου και 1ου Πειραματικού Γυμνάσιου Λάρισας αντίστοιχα στους/τις μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς του σχολείου στο πλαίσιο των Π.Σ.Δ. «Ο κόσμος που κρύβεται μέσα μου» και «Αντάμωμα με την Παράδοση του τόπου μας».

Με την καθοδήγηση των υπεύθυνων Καθηγητών Μουσικής και τις υπέροχες φωνές των χορωδιών με συνοδεία αρμονίου τραγούδησαν τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα.

Η Διεύθυνση και το Προσωπικό του σχολείου καλωσόρισαν τους μαθητές και τις μαθήτριες και τους ευχήθηκαν  χρόνια πολλά, με υγεία και ευτυχία, ενώ συνεχάρησαν τους υπευθύνους των Χορωδιών, για τη σχετική προετοιμασία.

Να είστε όλοι καλά και πάντα να προσφέρετε χαρά στους γύρω σας!